Zabawy z „Wiatrakiem matematycznym”.

Grupa młodsza rozpoczęła swoją przygodę z „Wiatrakiem matematycznym”. Kończąc temat kompleksowy o ruchu ulicznym do naszej zabawy wykorzystaliśmy samochodziki, które parkowały w „garażach”- figurach geometrycznych, zjeżdżały z górek, jeździły na wyścigi, aż w końcu musiały pojechać do warsztatu ;). Tym sposobem dzieci zapoznały się z figurami, utrwaliły znajomość kolorów, ćwiczyły koordynację wzrokowo- ruchową.

Dzień Przedszkolaka w grupie młodszej.

W piękną wrześniową środę nasze maluchy wybrały się na zagraniczną wycieczkę ;). Tak przeżyliśmy „Dzień Przedszkolaka”. Był lot samolotem na Hawaje, tańce, zwiedzanie wyspy, szukanie ananasów i kokosów, smakowanie lokalnych przekąsek a na koniec zobaczyliśmy jak wygląda wybuch wulkanu- taki w skali mikro. Udało się nam też stworzyć portret małych Hawajczyków. Chętne dzieci pozowały także w foto- budce.

Msza święta.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy modlitwą o opiekę Bożą dla wszystkich pracowników, dzieci oraz naszych rodzin. Mszy świętej przewodniczył o. Adam Wedman ze Zgromadzenia Ducha Świętego. W październiku msza święta wyjątkowo będzie odprawiona w trzeci poniedziałek miesiąca czyli 16 października, już dzisiaj serdecznie zapraszamy.